زمان :
امروز پنجشنبه 28 فروردين 1393
   
   
 
بیوگرافی
گالری تصاویر
گالری فیلم
سایت ها و وبلاگ ها
تبلیغات
جزئیات خبر
    
تاريخ خبر: 1389/12/30

 میداودی: جباری حرفی که باید بزند را می زند 
تصوير خبرروزنامه گل در شماره پنجشنبه آخر سال 89 مصاحبه ای با میلاد میداودی انجام داد که شرح آن را در زیر می خوانید. در این مصاحبه از میداودی درباره مسائل مختلف نظیر مراحل درمان پای آسیب دیده اش، بازگشت به میادین، نتایج تیم استقلال، مصاحبه مجتبی جباری، سئوالاتی پرسیده شده و مهاجم استقلال که قرار است بعد از تعطیلات نوروز به تمرینات این تیم بازگردد، به سئوالات پاسخ داده است.


روزنامه گل-مهدی ملکی- حدود چهار ماه از مصدوميت ميلاد ميداودي مي‌گذرد. ميداودي يكي از بازيكنان شاخص فصل نقل و انتقالات بود. او با وجود پيشنهاداتي كه از تيم‌هاي پرسپوليس، سپاهان و حتي استيل‌آذين داشت اما ترجيح داد تنها از اهواز به تهران نقل مكان كند و رنگ پيراهن خود را تغيير ندهد! مهاجم استقلال پيش از مصدوميتش هشت گل براي اين تيم به ثمر رساند و در بازي رفت مقابل ملوان با تكل شديد سعيد سالارزاده مصدوم شد تا روند گلزني‌هايش به اين شكل قطع شود.
خيلي از هواداران استقلال معتقدند اگر ميداودي مصدوم نمي‌شد، حال و روز اين تيم بهتر از حالا بود. اين مهاجم استقلال توانست خيلي زود جاي خود را نزد هواداران آبي‌هاي پايتخت باز كند و براي همين است كه آنها همچنان منتظر بازگشت ميداودي به ميادين فوتبال هستند. در شرايطي كه ميداودي خيلي وقت است مصاحبه مفصل با رسانه‌‌اي نداشته، در آخرين روزهاي سال 89 فرصتي دست داد تا ميهمان وی باشيم و به گفت‌وگو بپردازيم.

از وضعيت مصدوميتت شروع كنيم. چه خبر از پاي مصدومت؟
شرايط درماني پايم در يك ماه اخير خيلي خوب بوده و احتمالا در تعطيلات عيد نوروز دويدن را شروع مي‌كنم. هنوز از ناحيه پشت پايم كمي درد دارم و دكتر گفته كه تنها با دويدن رفع مي‌شود. براي همين ابتدا نرم‌دوي را شروع مي‌كنم و پا به توپ شدنم هم بستگي به شرايط پايم پس از شروع دويدن دارد.

الان دقيقا چند روز از مصدوميتت مي‌گذرد؟ حساب آن را داري؟
دقيقا 106 روز است كه مصدوم شده‌ام و سه ماه و يك روز از موقعي كه عمل كرده‌ام مي‌گذرد. واقعا براي بازگشت به ميادين لحظه‌شماري مي‌كنم.

براي بهبود مصدوميتت چه كارهايي در طول روز انجام مي‌دهي؟
صبح‌ها حدود دو ساعت در مجموعه ورزشي انقلاب وزنه مي‌زنم. بعد از آن دو ساعت و نيم فيزيوتراپي دارم كه با نرمش‌هاي خاص روي پايم كار مي‌كنم. غروب‌ها هم به استخر مي‌روم. پس از عمل با ضعف عضلاني شديدي روبه‌رو شده بودم كه استخر و وزنه‌زدن خيلي به من كمك كرده تا از لحاظ عضلاني شرايط بهتري به دست آورم.

خودت فكر مي‌كني با توجه به روندي كه الان پشت سر مي‌گذاري، چه زماني بتواني پا به توپ شوي؟
فكر مي‌كنم اواخر فروردين ماه. البته همانطور كه گفتم همه چيز به دوران شروع دويدن بستگي دارد.

به نظر مي‌رسد دلت خيلي براي فوتبال بازي كردن تنگ شده است!
به هر حال بازي‌ها را مي‌بينم و دوست دارم مصدوم نبودم و بازي مي‌كردم. شرايط سختي را پشت سر مي‌گذارم و خيلي دوست دارم برگردم. البته براي اين كار عجله نمي‌كنم و مي‌خواهم شرايط كاملا مهيا باشد.

قبول داري كه نيمه دوم سال 89 از لحاظ فوتبالي خيلي برايت حسرت‌انگيز بود. از دست دادن جام ملت‌هاي آسيا و ليگ قهرمانان!

من نمي‌توانم از كلمه حسرت استفاده كنم؛ به هر حال مصدوميت ممكن است براي هر ورزشكاري پيش آيد. مصدوميت هم جزيي از زندگي يك ورزشكار و فوتباليست است. اميدوارم به بازي های حساس مرحله برگشت ليگ قهرمانان آسيا برسم و اگر اين اتفاق نيفتاد به هر حال سال بعدي هم وجود دارد.

با اين اوصاف قصد داري فصل بعد در استقلال بماني؟
الان زود است كه بخواهم در اين باره صحبت كنم؛ به هر حال کسی از آینده خبر ندارد. منظور من اين بود كه به آينده اميدوارم و حسرت نمي‌خورم.

اينكه مي‌گويند مصدوميت كابوس فوتباليست‌هاست، صحت دارد؟
خيلي دوران سختي است اما من آن را كابوس نمي‌دانم چون واقعيت است و نبايد به آن اينطور نگاه كرد.

اين اولين مصدوميت طولاني مدت دوران ورزشي تو بوده؛ چه حسي داري؟
اولين مصدوميت طولاني مدتم بود و اميدوارم آخرين بار آن هم باشد. واقعا حس عجيبي است كه نمي‌توانم آن را بازگو كنم. حس دوري از تمرين و فوتبال كه بخش عظيمي از زندگي‌ات را پر مي‌كند، حس خيلي بدي است.

استقلال از دو بازي اول خود در ليگ قهرمانان آسيا تنها يك امتياز گرفته، نگران نيستي كه اين تيم حذف شود؟
چهار بازي ديگر باقيمانده و واقعا اميدوارم اين اتفاق نيفتد.

يكبار خواندم در جايي گفته بودي كه سالارزاده حتي يك تلفن هم نزد كه حالت را بپرسد، حالا فصل بعد با پيراهن هر تيمي مقابل ملوان قرار بگيري و براي اولين بار با او روبه‌رو شوي، چه صحبتي مي‌كني؟
من اصلا شناختي از سالارزاده ندارم و فقط مي‌دانم بازيكن ملوان است. من مشكلي با او ندارم و در كل هم از دستش ناراحت نيستم ولي حداقل مي‌توانست يكبار بعد از عملم زنگ بزند. به هر حال سه، چهار ماه از اين اتفاق مي‌گذرد و نمي‌تواند بگويد كه شماره تلفن مرا نداشته است. در كل واقعا مي‌گويم كه از او ناراحت نيستم چون اگر سالارزاده نمي‌زد ممكن بود بازيكن ديگري در هر بازي ديگر تكل بزند و من مصدوم شوم. اين اتفاقات ممكن است براي هر بازيكني پيش آيد.

از ديگر بازيكنان ملوان به خصوص ملي‌پوشان چطور؟ كسي با تو تماس داشته؟
پژمان نوري و مهرداد اولادي. مهرداد هنوز هم با من در تماس است و هرچند وقت يك‌بار جوياي وضعيت پايم مي‌شود.

بعد از گذشت چند ماه از اين اتفاق، هنوز مظلومي تو را جزو بازيكنان غايب تيمش نام مي‌برد. به نظر مي‌رسد مظلومي هنوز نتوانسته از دست دادن طولاني‌مدت تو را باور كند.
پرويز مظلومي به من لطف دارد. اما جدا از اينها من واقعا قبل از اينكه مصدوم شوم، بهترين بازي‌هايم را براي استقلال سعي مي‌كردم انجام دهم. خدا را شكر شرايط طوري شده كه سيدصالحي برگشته و خوب هم كار كرده است. متاسفانه استقلال از اول فصل مصدوم‌هاي زيادي داشته و مظلومي هيچ‌گاه تركيب ثابت را در اختيار نداشته است.

در اين مدت مظلومي تماسي با تو داشته است؟
او چندين‌بار تماس داشته و هر بار سعي كرده به من روحيه بدهد. دائم مي‌گويد كارهايي كه لازم است را انجام بده و زودتر به تيم برگرد.

تا حالا شده نگران آينده فوتبالي‌ات شوي و نگران باشي كه مشكل جباري يا نويدكيا به سراغ تو نيايد؟
اصلا دچار اين فكرها نشده‌ام چون با دكترم صحبت كرده‌ام و براساس عكس‌هايي كه از پايم گرفته شده، عملم خيلي خوب بوده است. من تمام كارهايي كه لازم است را براي بهبود اصولي پايم انجام دهم و فكر نمي‌كنم اتفاقات بدي برايم بيفتد. تمام سعي‌ام را مي‌كنم تا هرچه زودتر به شرايط ايده‌آل برسم.

از مجموعه استقلال چه كساني بيشتر جوياي احوالت بوده‌اند؟
اكثر بازيكنان با من در تماس هستند اما بيشتر از همه مهرشاد مومني و پژمان منتظري چون خانه‌هايمان نزديك هم است. البته فرهاد مجيدي را هم بايد نام ببرم. ايمان مبعلي، اسماعيل شريفات، آرش برهاني، مهدی امیرآبادی، وحید طالب لو و بقیه بچه ها هم هرچند وقت يك‌بار حالم را مي‌پرسند. از بين اعضاي كادر فني هم بهتاش فريبا بيش از همه سراغم را گرفته است. مسئولان باشگاه هم مرتب پیگیر وضعیتم هستند.مصاحبه چند روز پيش مجتبي جباري كه از مديريت و كادر فني انتقاد كرده بود را خواندي؟

بله؛ مصاحبه مجتبي را كامل خواندم.

نظرت در خصوص حرف‌هايش چيست؟
من حدود چهار ماه است كه در تمرينات تيم نيستم و تا زماني كه بودم چيز خاصي نديدم. البته اگر اين مسايل وجود نداشت مجتبي آنها را نمي‌گفت. من از جباري شناخت كامل دارم و اخلاقش طوري است كه حرفي كه بايد بزند را مي‌زند. او جزو بازيكناني است كه خيلي از مواقع مصالح خودش را در نظر نمي‌گيرد و حرفش را اگر لازم باشد، مي‌زند.

جباري با تو در تماس است؟
خيلي وقت است كه صحبت نكرده‌ايم اما قبل از اينكه عمل كنم به من زنگ زد و گفت برو خارج عمل كن. به هر حال مچ پاي مجتبي هم دچار چنين مصدوميتي شده بود و او مي‌خواست مرا راهنمايي كند. با اين حال شرايط طوري بود كه ترجيح دادم در ايران عمل كنم. در آن مقطع مجتبي خيلي پيگير كارهايم بود و حتي اميد روانخواه و بيژن كوشكي هم چنين بودند.

فكر مي‌كني اخراج جباري به نفع تيم است يا به ضررش؟
اين تصميمي است كه كادر فني مي‌گيرد. با اين حال من فكر مي‌كنم اگر مجتبي بود خيلي مي‌توانست به تيم كمك كند.

آرش برهاني توانسته جاي تو را پر كند؟
اين را من نمي‌توانم بگويم. هواداران فوتبال را دنبال مي‌كنند و آنها بايد بگويند. در ضمن من بازي‌ها را نگاه مي‌كنم و مي‌بينم كه آرش تمام تلاشش را هر وقت كه در زمين باشد براي موفقيت تيم مي‌كند.

به پايان سال نزديك مي‌شويم و سوال من اين است كه آيا تمام مطالباتت را تا اينجاي قراردادت گرفته‌اي؟
اگر بگويم تمام مطالباتم را گرفته‌ام، دروغ گفته‌ام. با اين حال تمام باشگاه‌ها مشكل مالي دارند و همه اين را مي‌دانند. تنها من نيستم كه مطالباتم عقب افتاده بلكه اكثر بازيكنان چنين شرايطي دارند و پول‌هايشان را نگرفته‌اند. من پارسال در استقلال اهواز تا اواخر نيم‌فصل اول حتی یک ریال نگرفته بودم و مجاني براي اين تيم بازي می كردم. در هر حال اميدوارم مسوولان استقلال زودتر مشكلات مالي را هم حل كنند.

نظرت در خصوص عملكرد استقلال در دو بازي ليگ قهرمانان آسيا به خصوص النصر عربستان چيست؟
به هر حال استقلال تاكنون نتوانسته توقعات را برآورده كند. استقلال بازي را مقابل النصر خوب شروع كرد و حتي به گل هم رسيد اما متاسفانه نيمه دوم شرايط تغيير كرد. فكر مي‌كنم بچه‌ها بدشانس هم بودند. با اين اوصاف اميدوارم در بازي‌هاي بعد امتيازات از دست رفته جبران شود و بتوانيم صعود كنيم.

و سوال پاياني! هنگام سال تحويل چه دعايي مي‌كني؟
من سال تحويل به اهواز مي‌روم تا در كنار خانواده‌ام باشم. هنگام سال تحويل هم آرزو مي‌كنم كه تمام مریضان و مصدومان ورزشي هرچه زودتر شفا يابند. من فيزيوتراپي كه مي‌روم خيلي ورزشكاران را مي‌بينم كه دچار مصدوميت هستند و براي آنها دعا مي‌كنم.


 
دریافت نظرات کاربران

نظرات :

کاربر میهمان

میلاد دوست دارم دلم میخواد بیای تتوی زمین گلهای توفانی بزنی

  

کاربر میهمان
چرا الکی حاشیه سازی میکنید
میدونم نظرم راتایید نمیکنید.خود ما میلادرا گنده کردیم .حالا فکر میکنه کسیه  
بزرگتر از میلاد بودند و ازاین حرفازدن .ارش هم 1000 درجه بهتره   

کاربر میهمان
متاسفم که من 400 بار قربون صدقه میلاد رفتم نظراتم تایید شد یه انتقاد کردم و تایید نشد متاسفم متاسفم

مهدی 30 ساله از کرمانشاه  

کاربر میهمان
میلاد جان آرزو می کنم برگردی ایشالله موفق باشی   

کاربر میهمان
تورو به خدا برگرد نمیتونیم نحمل کنیم والا  

کاربر میهمان
 !سلام جیگر گوشه انشالله زود خوب بشی و مارو برابر السد در بازی برگشت همیاری کنی.فقط غرور و بزار کنار  

کاربر میهمان
سلام اقا میلاد خیلی خوشحالم که به تمرینات تیم برگشتید امیدوارم که دیگه هیچوقت مصدوم نشید و امیدوارم سال آینده هم تو استقلال بمونید.   

کاربر میهمان
سلام میلاد جان دوستت داریم.سال نو مبارک و امیدوارم هرچه زودتر با سلامتی کامل برگردی.در جواب دوست محترمی که به مقایسه ارش و میلاد پرداخته باید گفت هر دو از بهترین های ایران هستند با سبک های مختلف که اس اس به هر دو احتیاج داره .امیدوارم در ادامه ۳جام بتوانیم با تیم کامل شرکت کنیم   

کاربر میهمان
سلام آقا میلاد تورو خدا به تیم برکرد من تازه وب سایت شما رو پیدا کردم حداقل تو دربی باشین در ضمن سال نو رو به شما و خانواده محترمتون تبریک میگم در ضمن دخترتون رو از طرف من ببوسید  زهرا 14 ساله از فومن   

کاربر میهمان
میلاد جون داداش تو به این خوش تیپی چرا موقعی که تو استقلال بودی سرتو کچل میکردی,الانم که چند تا از عکسایه جدیدتو دیدم کلی حال کردم,اونی که تو ماشین گرقتیو گذاشتم بکگروند لپتاپ و پی سی شخصیم,برگشتنی دیگه کچل نباشی که شاکی میشیم از دستت  

کاربر میهمان
در جواب دوست عزیزمون باید این نکته رو بگم آرش افشینم تو رده های پایه استقلال تهران بوده لطف کنین میخواین مثال بزنینو فیسو افاده ای بیاین یه نفرو مثال بزنین که تو استقلال نبوده باشه یا حداقل استقلالی نباشه,من خودم خوزستانیمو کلی با میلاد و ایمان و پژمان حال میکنمو دوست دارم به شخصه ستاره هایه فوتبال خوزستان تو استقلال تهران دور هم جمع شن با توجه به اینکه در حال حاضر سرمربی تیم پرویز خان مظلومیم خوزستانیه,اصلا واسه همینه استقلالو میپرستم چون واقعا بیشترین سهم توش خوزستان داره,یه جورایی استقلال خوزستانم هست,تا کور شود هر آنکه نتواند دید  

کاربر میهمان
میلاد داداش نری واسه فصل بعد کلی روت حساب باز کردیم,راستی عیدم بهت تبریک میگم امیدوارم خودتو خونوادت همیشه سالمو سلامت باشین,به اون بابایه پرسپولیسیتم عیدو تبریک بگو و بهش بگو تا به پرسپولیس گل نزنی با توپم از استقلال تکون نمیخوری,نشینه بیخ گوشت هواییت کنه راضیت کنه بری پرسپولیس,منم بابام عین تو پرسپولیسیه کلی مکافات داریم باهاش ولی روهم دیگه خیلی خیلی باحاله مخصوصا الان که ما بالاتریم  

کاربر میهمان
سلام آقا میلاد خوبین شما امید استقلالی ها هستینا همه ی استقلالی ها چشم به راه شوت های خوشگل شما هستن. سال نو بر شما و خانوادتون مبارک باشه. امید به خوب شدن تون  

کاربر میهمان
امید 30 میلیون استقلالی هستی، قدر خودتو بدون....انشالله تو سال 90 بتونی تو تمام بازیا 90 دقیقه بازی کنی....سال خوبی رو برای تو و مجموعه استقلال آرزو میکنم   

کاربر میهمان
چرادیگه به دربینمیرسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟گفتن که میاد.................ای بابا برگرددیگه   
این صفحه را به دوستانتان معرفی کنید:

ایمیل دوستتان:

                   

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به آقای میلاد میداودی تعلق دارد
کل بازديدکنندگان: 5416789
بازديدکنندگان آنلاین : 41